szablony i inne poczynione przeze mnie bloksowe dodatki...
Kategorie: Wszystkie | Blox | CSS | Skrypty | Szablony
RSS
niedziela, 16 grudnia 2007

Ostatnie zmiany na Blox.pl umożliwiły nam m.in. pokazanie listy ostatnich notek także na stronie komentarzy. Niestety nie można w ustawieniach wyłączyć jej wyświetlania na stronie głównej bloga, gdzie i tak widać większość najnowszych wpisów. Tą niedogodność możemy zniwelować za pomocą drobnej modyfikacji szablonu CSS.Technorati Profile

czwartek, 06 grudnia 2007

Operacja nie jest aż tak straszna jak się wydaje, a większość zmian można osiągnąć stosując dość uniwersalne deklaracje. Poniżej postaram się zaprezentować i pokrótce opisać definicje, które powinny działać z większością szablonów. Niestety nie mam uniwersalnego rozwiązania dla listy ostatnich komentarzy, bo tu sytuacja jest bardziej skomplikowana.

piątek, 16 listopada 2007

Podczas modyfikacji wygląd bloku z kategoriami może okazać się, że znajdujące się tam słowo "Kategorie:" jest niepożądane. Można je jednak ukryć stosując następujący kod CSS:

#BlogKategorie {text-indent:-9999px}

#BlogKategorie span, #BlogKategorie a{
   text-indent:0px;
   float:left;
   margin-right: 8px;
   padding-right: 8px;
   border-right: 1px solid navy;}

Oczywiście poszczególne parametry marginesów oraz kolor obramowania, z którego można zrezygnować, można zmieniać adekwatnie do kolorów wykorzystanych w szablonie.

19:17, s.z.y.m.o.n , CSS
Link Komentarze (4) »
piątek, 22 czerwca 2007

Blogi oparte na systemie WordPress pozwalają na dołączenie wtyczki wyświetlającej ostanie komentarze pozostawione przez czytelników na blogu. Blox.pl domyślnie nie udostępnia takiej możliwości, ale uzyskanie podobnej funkcjonalności jest możliwe dzięki odpowiedniemu skryptowi.

Szczegółowy opis jak umieścić fragmenty ostatnich komentarzy znajdziecie na testblog-u w notce Ostatnie komentarze - wersja JavaScript widgetu.

Poniżej możecie zobaczyć skrypt w użyciu, po jego dodatkowym ostylowaniu przez użytkowników na blogach nastroje i tymczasowo:

ostatnie komentarze na http://taisha.blox.plostatnie komentarze na http://tymczasowo.blox.pl

Wszystkich, którzy chcieliby się pochwalić swoimi komentarzami i uatrakcyjnić przez to wygląd bloga zapraszam do wypróbowania skryptu.

22:53, s.z.y.m.o.n , Skrypty
Link Komentarze (1) »
wtorek, 06 marca 2007

Co będzie można tutaj znaleźć?

Szablony, linki do opisanych na moim głównym blogu skryptów i być może opisy dodatkowych bajerów ;)

Zamieszczone tutej szablony (jeżeli nie zaznaczono inaczej) możesz wykorzystywać i modyfikować za darmo, pod warunkiem zachowania adnotacji o autorze oryginalnej wersji.

Korzystając z mojego szablonu należy umieść na swoim blogu poniższy link

<a href="http://testblog.blox.pl" title="testblog - O Internecie, oprogramowaniu i moich własnych projektach...">szablon by s.z.y.m.o.n</a>

13:24, s.z.y.m.o.n
Link Komentarze (2) »
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
Licencja
Coś ekstra na bloga?
Skopiuj CSS